Kurumsal Mail Hizmeti

Elektronik posta internet ile hayatımıza giren, uzun mesafeler arasındaki iletişimi büyük ölçüde en kısa sürede gerçekleştirmeye olanak sağlayan ve bu sektörde kullanılan ilk yöntemlerden birisi olmuştur. Anlık mesajlaşma programlarının artan kabiliyetlerine rağmen, günümüzde hala yoğun olarak kullanılan elektronik posta, özellikle resmi evrakların anlık gönderimi için hala yerini koruyarak ilk tercih konumunda yer almaktadır.

Elektronik posta kullanımı özellikle kurumsal ve kurumsal olma yoluna çıkmış işletmelerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Anlık mesaj uygulamalarının aksine, kurumsal imajın vurgulanabildiği elektronik postaların aynı anda birden fazla kişiye gönderilebilmesi, konu ile ilgisi olan şirket içi veya şirket dışı kişilere ulaştırılması, iletişim için harcanan zamanı düşürmesi açısından da çok avantajlıdır. Bunun alternatifi ya en sık kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları ile onlarca farklı grup oluşturmaktır veya bütün kişilere teker teker ulaşmaktır.

Elektronik Postaların Anlık Mesaj Uygulamalarına Göre Avantajları

Elektronik posta aynı zamanda anlık mesaj uygulamalarına göre çok daha büyük ve farklı türde dosyaların gönderilmesine, server ve bilgisayar üzerinde virüs taramasına izin veren, çok daha güvenli bir platformdur. Günümüzde birçok mail server’ı VBA tabanlı, çalışanlar arasında “Macro Virüsü” diye bilinen ve hesap tablosu ve yazı dosyaları ile bulaşan virüsleri dahi tespit ederek bilgisayarı ve işletmenin bütün ağını korumaktadır. Bu açıdan sürekli olarak güncellenen bir anti virüs programı olan bir mail server, şirketin teknolojik alt yapısı için önemli bir koruma aracıdır.

Günümüzde popüler olarak kullanılan birçok mail server en fazla 25mb boyutundaki dosyaların gönderilmesine izin vermektedir. Ancak şirket bünyesinde donanımsal olarak kurulacak bir kurumsal mail hizmeti altyapısı ile, bu limit istenildiği gibi değiştirilebilmektedir. Şirkette çalışanlar arasında farklı limitler oluşturulurken, farklı müşteriler için farklı limitler belirlenebilmekte, bu sayede katalog gibi büyük ebatlı dosyaların veya bir üretim işletmesi ise 3 boyutlu tasarım ve çizimlerin gönderimi de mümkün olmaktadır.

Kurumsal Mail Hesapları, Kurumsal Saygınlığı Gösterir

İnternetin en kuvvetli kurumlarının sağladığı ücretsiz mail hesaplarını kullanmak hem kurumlar için hem de hesap sahibi çalışanların kendi kişisel hayatlarıyla işlerini birbirlerine karıştırmalarından dolayı da pek tercih edilmeyen bir durumdur. Günümüzde kendisine saygısı bulunan hiçbir kurum bu şirketlerden alınabilecek hesaplara rağbet etmemektedir. Hızla düşen mail server maliyetleri sayesinde kurumlar çok düşük ücretlere kurumsal mail hizmeti almaya başlayabilmekte, birçoğu Türkçe destekleyen sistemler sayesinde de bütün ayar ve kurulumları gerçekleştirebilmektedirler.

Kurumsal Mail Hesabı Sahibi Olmak Her Zamankinden Kolay

Biz ByBilla olarak müşterilerimize kendilerini en iyi halleriyle tanıtabilmeleri ve organizasyonlarının en verimli biçimle işleyebilmesi adına, kurumsal mail hesapları ve alan adları edinmeleri konusunda da hizmet vermekteyiz. Bu şekilde işletmeniz bir yandan kurumsal ve profesyonel bir imaj oluştururken bir yandan da çalışanlarınız iş hayatları ile özel hayatlarını birbirine karıştırmadan çalışmalarına tam konsatrasyonla devam edebileceklerdir.

Müşterilerimize her türlü işletim sistemine uygun, Linux, Windows, İOS, Android ve diğer uygulamalara uygun mail altyapılarını, şirket ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen kapasitelerle sunmakta, bu sayede müşterilerimizden ihtiyaçları olmayan bant genişlikleri, depolama alanları veya diğer hizmetler için ücret talep etmemekteyiz. Dileyen müşterilerimizin mail serverlarını kendi iş yerlerinde kurarak barındırma masraflarından kurtulmaları konusunda da hizmet vermekteyiz. Her türlü mail server ihtiyacınız için bizimle temasa geçebilir, teknik ekibimiz ile yapılması gereken işlemler konusunda derinlemesine bilgi alabilir, tüm ihtiyaçlarınıza özel destek ve çözümler için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.